Південна Корея зацікавлена на відновленні українських аеропортів

Під час Українського тижня у Вашингтоні вдалося поспілкуватися із колишнім послом Республіки Корея в Україні паном Лі Янг Гу.

Репортажі з Америки
Ця держава нині активно підтримує Україну в нелегкі часи спротиву російській агресії й вже передала нам гуманітарної, військової та фінансової допомоги на сотні мільйонів доларів.

Разом з тим, в південнокорейському уряді вже націлені на співпрацю в мирний час та відбудову України після війни.

Дмитро Іванов і Лі Янг Гу

Під час зустрічі Лі Янг Гу розповів, що нині Сеул предметно розглядає 6 пілотних проєктів в Україні.

Серед них – створення нового індустріального парку біля кордону з Польщею на Львівщині, який має обслуговувати корейський бізнес, що дедалі активніше виходитиме на український ринок.

Республіка Корея давно вже висловлювала зацікавленість у повоєнній відбудові України.

Особливо привабливими для інвестицій виглядають такі напрями як відновлення українських аеропортів, налагодження сучасного залізничного сполучення, постачання будівельного обладнання та розвиток інформаційних технологій.

Втіленню таких планів якраз і сприятиме поява в Україні нового індустріального парку.

Серед інших сфер співробітництва Лі Янг Гу назвав проєкт tween cities-twin regions або sister cities-sister regions, який дасть можливість налагодити пряму співпрацю між містами, регіонами та громадами України й Південної Кореї.

В найближчих планах – і участь азійської країни у спільних освітніх ініціативах з українськими університетами, і реалізація проєктів smart city та smart region, що передбачають сучасні цифрові рішення для сталого міського та регіонального розвитку.

Лі Янг Гу особливо відзначив, що в України нині є унікальна можливість повторити шлях Південної Кореї, яка так само свого часу після виснажливої війни проти авторитарного режиму обрала шлях демократії та розвитку.

На переконання дипломата, тепер аналогічний шанс з’явився і для України, яка за умови розсудливої економічної політики, спрямованої на майбутнє, та підтримки закордонних партнерів невдовзі може перетворитися на одну з провідних технологічних країн постіндустріального світу.

Дмитро Іванов із США,

спеціально для видання speckor.net

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте